Co znamená EU distribuce?

Vzhledem k vzrůstající počet otázek týkajících se české a evropské distribuce, rádi bychom našim zákazníkům a potenciálním zákazníkům, blíže objasnili tuto problematiku.

Neoficiální distribuce znamená to, že se jedná o kopie produktů značkového výrobce (například různé padělky pocházející z Číny).

Oficiální distribuce znamená, že produkt byl vyroben oficiálním výrobcem. Všechny produkty, které prostřednictvím našeho e - shopu prodáváme, pocházejí od oficiálního výrobce, který vyrobí konkrétní produkt s veřejně známými specifikacemi a parametry. Do mobilního telefonu jsou výrobcem nahrány jazykové lokalizace pro daný region, či kontinent. K telefonu je přibalen uživatelský manuál v anglickém jazyce, případně příručku s jazykem určeným pro konkrétní zemi, náš e - eshop poskytuje příručku ve slovenském jazyce na stránce  s manuálmi. Následně originál zabalené mobilní telefony putují ke konkrétnímu distributorovi v jednotlivých zemích světa.

Zde se začíná členit distribuce pro následující trhy a to:

  1. americký
  2.  európsky
  3.  ázijský

Evropská distribuce tedy znamená, že mobilní telefon byl primárně určen pro některou ze zemí EU (může to být jakákoliv ze zemí). V tomto případě jde o distribuci téhož mobilního telefonu, s tím rozdílem, že jsou zohledňovány jazykové lokace pro dané trhy. Evropská distribuce v sobě nese největší počet jazyků, neboť každá země má vlastní mateřský jazyk.

Jednotlivé operační systémy obsahují ve svém menu zakomponované všechny jazyky, které daný trh potřebuje samozřejmě i češtinu. Tento jazyk si umíte jednoduše nastavit v menu mobilního telefonu a většinou při prvním zapnutí mobilního telefonu. Kompletní manuál v slovenském jazyce, s podrobnými popisy, je možné najít na naší stránce, konkrétně na následující adrese: http://www.vas-mobil.cz/manual/

Mobilní telefony, které prostřednictvím našeho e - shopu prodáváme, pocházejí z oficiální evropské distribuce, čili každý mobilní telefon byl určen pro evropský trh. Existuje samozřejmě i pár výjimek, kdy mobilní telefon pochází z jiné distribuce. Jde především o různé duální telefony, tedy telefony určené k používání dvou SIM karet, případně nestandardní verze, které na našem trhu nejsou k dispozici, ale i přesto je dokážeme vést skladem.

Z toho vyplývá, že jediný rozdíl tkví v tom, že slovenský distributor dává tisknout příručku ve slovenském jazyce, poskytuje záruku u sebe a účtuje si mnohem vyšší ceny, za které se mobilní telefon prodává, ve srovnání se zahraničními distributory. Záruka při mobilních telefonech, které pocházejí z jiného než slovenského trhu, zůstává stále ze zákona 24 měsíců. Zákazník v tomto případě zasílá, v případě poruchy, mobilní telefon přímo k prodejci (čili k nám), který řeší celou reklamaci za zákazníka. Zákazníkovi v tomto případě odpadá břemeno nesení reklamace a věci s tím souvisejících.

Hlubší rozdíl v samotné distribuci není. Nezáleží na tom, pro kterou evropskou zemi byl původně mobilní telefon distribuován. Telefon je vždy stejný, zabalený a zaplombován v originál balení od výrobce, se stejnými parametry, s 24 měsíční zárukou a nižší cenou.

Na závěr přidáváme sumář výhod, které evropská distribuce poskytuje:

  • podstatně nižší cena
  • širší sortiment prodávaných produktů (možnost prodeje modelů, které by se, prostřednictvím jiného distributora, například mobilního operátora, nedostali na náš trh)
  •  časově kratší nástup prodeje novinek
  •  návod na naší stránce v elektronické podobě s podrobným popisem
  •  reklamaci řeší za zákazníka prodejce

Děkujeme za přečtení uvedeného článku a v případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovať.

Provozovatel e-shopu

Cinema, s.r.o.
Nádražní 100, 739 91 Jablunkov
+420 607 340 469
info@vas-mobil.cz
Po-Pi: 09:00 - 16:30
  So zavřeno
ICQ 385655986
Facebook

Lajkuj na facebooku